Zjistíte HHC v drogovém testu? Porozumění testování kanabinoidů

Publikoval Leontýna Křivánková
0 Komentáře

Zjistíte HHC v drogovém testu? Porozumění testování kanabinoidů

Co je HHC a jak se liší od THC?

Pro začátek bychom měli objasnit, co to vlastně HHC je. HHC, neboli hexahydrokanabinol, je polo-syntetický kanabinoid, který je odvozen od THC. Má podobné účinky jako THC, ale s tím rozdílem, že je méně psychoaktivní. Takže když to vezmeme kolem a kolem, HHC by se dalo považovat za takového slabšího bratránka populárnějšího THC. A právě kvůli tomuto pokrevnímu vztahu mezi HHC a THC se hodně lidí ptá, jestli HHC dokážou odhalit běžné drogové testy. Kdo by také chtěl, aby ho nějaký test přistihl s rukama v konopném cukroví, že?

Abychom pochopili, jestli HHC mohou najít v testech na drogy, je třeba si uvědomit, že většina testů nevyhledává přímo danou látku, ale spíš nějaké její metabolity. Když tedy zkonzumujete HHC, v těle se metabolizuje a vznikají látky, které mohou být obdobné těm, jež zůstávají po THC. A právě tyto látky mohou způsobit, že na testu svítíte jako vánoční stromeček. Ale nemějte strach, ne každý test je na toto nachytání vybaven.

Jaké typy drogových testů existují?

Je tu několik druhů testů a kazdý má svoje pro a proti. Máme tu močové testy, které jsou asi nejrozšířenější, protože jsou rychlé a není to s nimi moc otravné. Pak jsou tu testy z krve, které jsou sice přesnější, ale zároveň drahé a invazivní. Nezapomínejme ani na testy z vlasů, které mohou odhalit užití drogy ještě mnoho měsíců po její konzumaci, ale zase nemusí zachytit úplně nové užití. Vedle toho tu máme testy ze slin, které jsou super pro odhalení nedávného užití, ale nejsou tolik využívané jako ty ostatní.

Co se týče HHC, situace je trochu složitější. Jelikož se HHC teprve začíná objevovat ve veřejném povědomí, ne všechny testy jsou na něj kalibrovány. Můžete tedy mít štěstí a vaše užití HHC nebude pro test žádným překvapením. Nebo také ne, záleží to od případu k případu. Takže pokud vám na čistotě vašich testů záleží, měli byste si být vědomi rizik a mít v záloze nějaký ten plánek B.

Co ovlivňuje detekci HHC drogovým testem?

Teď, když už víme, jaké testy se k čemu hodí, podívejme se na faktory, které mohou ovlivnit to, jestli se HHC na testu ukáže, nebo ne. První věc, kterou bychom měli mít na paměti je, že každý je jedinečný a každý metabolizuje HHC jinak. Krom toho má na výsledek testu vliv i to, kolik HHC jste zkonzumovali, jak často jste je brali, a také jak rychle vaše tělo látky zpracuje.

A co dělat, abyste předešli nežádaným překvapením? Jedním ze způsobů je se na test připravit. Někteří lidé praktikují detoxikační kurzy nebo užívají různé doplňky, což ale není vždy účinné a nemělo by se na to spoléhat 100 %. Vždy je lepší testování předcházet tím, že se dané látce budete vyhýbat, pokud víte, že vám hrozí test na drogy. Jasně, není to tak zábavné, ale co by člověk pro tu čistotu neudělal, že?

Metody a technologie testování HHC

A jak se vlastně tyto testy dělají? Technologie se neustále vyvíjí a laboratoře se snaží držet krok s novými látkami, které se objevují na trhu. Standardní močové testy hledají THC-cooh, což je metabolit THC, ale HHC se může metabolizovat trošku jinak, a proto může jeho detekce vyžadovat speciální testy. Náš stát se naštěstí může pochlubit vysokým standardem laboratoří a testů a postará se, aby byly vždy aktuální a přesné.

Jak už bylo řečeno, věci se mohou lišit a není to černobílý svět. Je tu spousta šedých oblastí, kdy například HHC nebude detekováno, protože testér nevěděl, že by měl na toto specifikum dávat pozor. Takže můžete mít štěstí a váš HHC eskapáda zůstane jen mezi vámi a vaší gaučovou dekou. Ále nezapomínejte, že technologie se mění a co je dnes skryto, nemusí být zítra.

Právní aspekty užívání HHC a testování

Zákon je další krásná věc, kterou bychom neměli přehlížet. I když u nás zatím HHC není regulováno stejně přísně jako THC, situace se může jakkoli změnit. A to se pak může odrazit i na tom, jak se k testování HHC bude přistupovat. Už teď je jasné, že některé země a státy pohlížejí na HHC podobně jako na THC, a tím pádem by mohlo být i testování zaměřeno více na detekci této látky.

I když bych nikomu nedoporučovala balancovat na hraně zákona, je fajn být informovaný o tom, jaká práva a povinnosti s užíváním HHC přicházejí. Kdo ví, třeba se dočkáme doby, kdy bude konzumace HHC úplně beztrestná a testy na ně budou jen bizarním přežitkem minulosti. A pokud ne, tak aspoň víte, na čem jste a co můžete očekávat od svého testu na drogy.

Závěr a praktické tipy pro uživatele HHC

Už bychom si měli být vědomi, co všechno může hřát v souvislosti s HHC a testy na drogy. Ať už jste občasný uživatel nebo si HHC líbíte jako každodenní relaxaci, měli byste vědět, jak to s testováním stojí. Nikdy nevíte, kdy vás čeká návštěva u lékaře nebo kontrola v práci. Takže, jaký je nejlepší plán? Být ve střehu, informovaný a mít vždycky připravený plán B.

S trochou štěstí a dostatkem znalostí se můžete vyhnout případným problémům. A jestli ne? Pak aspoň víte, že jste učinili co bylo ve vašich silách. S úsměvem a chytrou hlavou to půjde hladčeji, a kdo ví, třeba vás jednou někdo podlehne HHC v testu jen proto, že věřil v lidskou chybu. Ale to už je na další příběh.

Však vy sami nejlépe víte, kdy je čas si dát pauzu od doušků radosti a kdy můžete bez obav HHC užívat. Buďte tedy chytří, zůstaňte v bezpečí a nezapomeňte, že informace cennější než zlato neexistují. Hezký den bez překvapení v testech vám přeje vaše Leontýna!

Napsat komentář